Biała Podlaska

Chełm

Janów Lubelski

Kraśnik

Lublin

Łęczna

Nielisz

Puławy

Włodawa

Zamość

Realizatorem Olimpiady będzie Lubelska Unia Sportu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie.

– Trzymam kciuki i życzę powodzenia wszystkim młodym sportowcom, którzy przyjadą do nas z całej Polski. Jestem przekonany, że podczas zawodów odkryjemy wiele talentów i poznamy przyszłych mistrzów Polski, Europy, a może i świata – podkreślił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Podczas konferencji marszałek Jarosław Stawiarski przedstawił oficjalne logo olimpiady oraz Ambasadora Olimpiady – Aleksandrę Mirosław – pochodzącą z Lublina złotą medalistkę mistrzostw świata w 2018 i 2019 roku we wspinaczce sportowej.

– Cieszę się, że będę mogła wspierać młodych sportowców. To wielka frajda patrzeć z bliska na ich rywalizację w sportach halowych, ale także dobra okazja, aby podziwiać wytrwałość i determinację poszczególnych zawodników – mówiła Aleksandra Mirosław.

W zawodach, które potrwają od 28 marca do 24 maja, weźmie udział ponad 3000 uczestników. Mistrzowie Polski wyłonieni podczas zawodów finałowych OOM, będą mieli szansę na zakwalifikowanie się do kadr narodowych, a przez to uzyskają szanse występu w młodzieżowych reprezentacjach Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w swoich dyscyplinach.

Planowane dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (ok. 2,5 mln zł) zostanie przeznaczone na: wyżywienie i zakwaterowanie uczestników, koszty sędziowskie, opiekę medyczną, nagrody regulaminowe, wynajem i przygotowanie obiektów sportowych, koszty przeprowadzenia zawodów, doposażenie sal w niezbędny sprzęt sportowy, koordynację działalności organizacyjnej.

Koszty po stronie Samorządu Województwa Lubelskiego: uroczystość otwarcia i zakończenia Olimpiady, popularyzacja imprezy, w tym m.in.: plakaty, banery, foldery, gadżety dla uczestników, strona internetowa, media, zakwaterowanie i wyżywienie gości, transport, przygotowanie i ewentualne remonty obiektów sportowych, obsługa zadania.

l4