Biała Podlaska

Chełm

Janów Lubelski

Kraśnik

Lublin

Łęczna

Nielisz

Puławy

Włodawa

Zamość

Puławy

Dawniej nazwane Polskimi Atenami, słyną z rozległego zespołu pałacowo – parkowego Czartoryskich (XVIII – XIX w.).  Ozdobą pięknego parku, są m.in.: Pałac Czartoryskich, w którym mieści się Muzeum Czartoryskich, Domek Gotycki, Świątynia Sybilli, Domek Grecki czy Pałac Marynki.

Puławy to miasto położone nad Wisłą, które urzeka bogactwem kulturowym i przyjazną przestrzenią miejską. To jedno z najbardziej zielonych miast Lubelszczyzny. Turysta w Puławach jest mile widzianym gościem, na którego czeka wiele atrakcji. Przygodę z turystyką wodną oferuje Marina Puławy – nowoczesny obiekt obsługujący nie tylko ruch wodny, ale również turystykę kamperową.

Rowerowe eskapady oznakowanymi szlakami, spływy kajakowe Wisłą, Wieprzem i Kurówką oraz rejsy łodziami w Marinie Puławy to tylko niektóre z pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Okolice Puław to jeden z najciekawszych geologicznie obszarów w Europie. Woda wyrzeźbiła tu w lessie sieć wąwozów, głębokich nawet na 10 m. Tereny te są idealne do spacerów, jazdy na rowerze, wędrówek na nartach biegowych czy z kijkami nordic walking. Amatorów narciarstwa skuszą świetnie przygotowane stoki narciarskie w pobliskim Celejowie i Parchatce.

l1

Sportowcy Z Puław