Biała Podlaska

Chełm

Janów Lubelski

Kraśnik

Lublin

Łęczna

Nielisz

Puławy

Włodawa

Zamość

Taekwondo olimpijskie

Taekwondo – taekwondo WTF zadebiutowało w 24 Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w turnieju pokazowym w roku 1988 (uczestniczyło trzech polskich zawodników, w tym dwóch z Lubelszczyzny – Wojciech Kowalski i Mariusz Zdonek). Jako pełnoprawna dyscyplina olimpijska zostało uznane w 1994 r. w trakcie 103 Zgromadzenia Ogólnego MKOL w Paryżu. Koreański sport samoobrony, wykazujący wpływy japońskie. Taekwondo jest sztuką samoobrony, jej nazwę tworzą trzy słowa: TAE – oznacza stopę, wyskok lub uderzenie stopą, KNOW– pięść lub uderzenie pięścią, DO – sztukę, drogę lub metodę. Taekwondo jest więc sztuką walki za pomocą rąk i nóg. Stosuje się w niej uderzenia, pchnięcia, kopnięcia oraz uniki, zasłony, rzuty i dźwignie taekwondo w celu obezwładnienia przeciwnika 10.

Puławy

Dawniej nazwane Polskimi Atenami, słyną z rozległego zespołu pałacowo – parkowego Czartoryskich (XVIII – XIX w.).  Ozdobą pięknego parku, są m.in.: Pałac Czartoryskich, w którym mieści się Muzeum Czartoryskich, Domek Gotycki, Świątynia Sybilli, Domek Grecki czy Pałac Marynki.

Puławy to miasto położone nad Wisłą, które urzeka bogactwem kulturowym i przyjazną przestrzenią miejską. To jedno z najbardziej zielonych miast Lubelszczyzny. Turysta w Puławach jest mile widzianym gościem, na którego czeka wiele atrakcji. Przygodę z turystyką wodną oferuje Marina Puławy – nowoczesny obiekt obsługujący nie tylko ruch wodny, ale również turystykę kamperową.

Rowerowe eskapady oznakowanymi szlakami, spływy kajakowe Wisłą, Wieprzem i Kurówką oraz rejsy łodziami w Marinie Puławy to tylko niektóre z pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Okolice Puław to jeden z najciekawszych geologicznie obszarów w Europie. Woda wyrzeźbiła tu w lessie sieć wąwozów, głębokich nawet na 10 m. Tereny te są idealne do spacerów, jazdy na rowerze, wędrówek na nartach biegowych czy z kijkami nordic walking. Amatorów narciarstwa skuszą świetnie przygotowane stoki narciarskie w pobliskim Celejowie i Parchatce.

l1

Termin

16-18.10.2020

Hala Sportowa MOSiR, Al. Partyzantów 11, 24-100 Puławy.